O mnie

Od ponad 20 lat pomagam swoim Klientom w rozwiązywaniu problemów z zakresu szeroko pojętego doradztwa gospodarczego. Szczególnie dotyczy to firm z problemami związanymi z wypłacalnością. W tym czasie prowadziłem sanację (uzdrawianie i restrukturyzacja) firm – spółek kapitałowych, inwestycyjnych spółdzielni mieszkaniowych. Ponadto przeprowadziłem w całości postępowania upadłościowe i likwidacyjne ponad 40 firm państwowych, spółek kapitałowych i osób fizycznych na terenie Warszawy i okolic. Od 1992 roku jestem syndykiem masy upadłości i likwidatorem. Aktualnie, w związku z obowiązującym od 01.01.2016r. nowym Prawem restrukturyzacyjnym jestem doradcą restrukturyzacyjnym. Posiadam licencję nr 141 wydaną przez Ministra Sprawiedliwości. Współpracuję z profesjonalistami z zakresu doradztwa podatkowego, biegłymi rewidentami oraz z kancelariami prawnymi, które od lat specjalizują się w obrocie gospodarczym.

Świadczone przeze mnie usługi koncentrują się wokół trzech obszarów:

  • pomocy w założeniu i prowadzeniu firmy;
  • skutecznego doradztwa w czasie kryzysu, restrukturyzacji firm, a także w przekształceniach formy prawnej działalności;
  • pomocy w trakcie procedury likwidacji, bądź upadłości firmy, a także analiza jej skutków.

Zdobyte przeze mnie doświadczenie pozwala na profesjonalną obsługę firm, którym z ogromnym zaangażowaniem i pasją pomagam odnaleźć się w meandrach współczesnej rzeczywistości biznesowej.


Zapraszam do współpracy.

Zbigniew Makowski, doradztwo gospodarcze

Zbigniew Makowski

właściciel